ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ

Щодо письмових звернень, надісланих з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку

Відповідно до частини шостої статті 5 Закону України «Про звернення громадян» письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення).

Згідно з частиною сьомою статті 5 Закону України «Про звернення громадян» у зверненні громадянина має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні теж має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

Таким чином, електронне звернення – це відскановане або сфотографоване письмове звернення, надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку.

Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, відповідно до частини восьмої статті 5 Закону України «Про звернення громадян» повертається заявнику з відповідними роз’ясненнями не пізніше як через десять днів від дня його надходження.

 

 

З питань прав громадян у сфері державного пенсійного забезпечення, загальнообов’язкового державного соціального страхування, у тому числі з питань  роботи веб порталу Пенсійного фонду України, ідентифікації пенсіонерів та інших питань, що стосуються компетенції Пенсійного фонду України, консультації можна отримати в Контакт-центрі Пенсійного фонду України за номерами телефонів 0-800-503-753, (044)281-08-70, (044)281-08-71 або в Пенсійному фонді України (адреса електронної пошти Пенсійного фонду України info@pfu.gov.ua).